בפנימיית אהבה פועלות קבוצות טיפוליות רבות, לחניכים ולהורים. העבודה הקבוצתית מאפשרת להתנסות באינטראקציות חברתיות, ללמוד מהתנסותם של האחרים, להרגיש שייכות ותחושת שותפות מכך שגם האחרים מתמודדים עם בעיות דומות. לטיפול הקבוצתי יש אפקט חזק מאחר ולקבוצת השווים יש השפעה חזקה.

קרא עוד

בית הספר "אהבה" מחנך כיום כ-120 מילדי הכפר בכיתות א’-ט’. החינוך באהבה מהווה תשתית בריאה לאורח חייהם של החניכים המאפשרת הצלחה בקשרים בין אישיים, מטפח אינטליגנציה רגשית ומשפר הישגים לימודיים.

קרא עוד

המיזמים החינוכיים ב"אהבה" מותאמים באופן מנטלי וכרונולוגי לגילאי הילדים. באהבה קיימים 15 פרויקטים העוסקים בתכנים ייחודים לכל גיל, ערכים, כישורי חיים וכישורים חברתיים.

קרא עוד

פרויקט קשר משפחתי בפנימיית אהבה פועל קרוב לעשור, והוא מנסה לחזק את הקשר המשולש הורה- ילד- פנימייה. וזאת תוך יצירת חוויות חיוביות. לפרויקטים היבטים טיפוליים - קבוצות אימהות וקבוצות אבות ארוכות טווח; בצד היבטים חינוכיים - מפגשי הורים ילדים מונחים.

קרא עוד

ארבעת הבתים החמים לבני 18 ומעלה הוקמו לפני למעלה מעשור על מנת לתת מענה של מגורים, ליווי ותמיכה לאלו אשר סיימו את שהותם בפנימייה, אשר אמורים לפרוש כנפיים בגיל 18 ולעוף אל עבר החיים. בגיל זה הכנפיים אינן חזקות דיין, והם עדיין זקוקים לקן חמים ותומך.

קרא עוד

אוכלוסיית הילדים בפנימייה מאופיינת בהפרעות רגשיות והפרעות התנהגות. ילדים שחוו הזנחה פיזית ורגשית וטראומות של התעללות. על מנת לאפשר לילדים לפנות אנרגיות למשימות החיים הנורמטיביות, וכדי לרפא ולשקם את נפשם הפגועה של הילדים, הפנימייה מעניקה לילדים סביבה טיפולית המבוססת על הבנה, אהבה, ואמפתיה.

קרא עוד

ילדים רבים מופנמים, חרדים, ומתקשים ליצור קשר, מצליחים להתחבר ולמצוא שפה משותפת דרך בעלי חיים. באמצעות הקשר עם בעל החיים משחזר הילד התייחסויות והתנהגויות אותן חווה במהלך חייו. הקשר שנוצר עם בעלי החיים נותן תמונה אבחנתית על מצבו הרגשי של הילד, אפיוני התנהגותו, ודחפים הרגשיים.

קרא עוד

טיפול בעזרת צמחים ופעילויות גינון המאפשר תהליך התפתחותי של הילדים בתחום החינוכי, השיקומי והטיפולי. התהליך שואב את כוחותיהם של הילדים מן הקרבה והאהבה לטבע ככלים בהחלמה ובשיקום.

קרא עוד

מספר הבנות בפנימיית אהבה קטן מהותית ממספר הבנים. בשנים האחרונות, עם תגבור המענה לבנות, ע"י פרויקט זה, עולה בכל שנה כמות הבנות בפנימייה. פרויקט בנות בא לקדם את ההוויה הנשית, העוצמה הנשית והתכנים הייחודיים לבנות על מנת לתת מענה הולם וראוי להתפתחות התקינה, לתחומי העניין, לדרך הבילוי ולנושאים נשיים.

קרא עוד

בשנים האחרונות פיתחה פנימיית "אהבה" תכנית רחבה ומעמיקה למניעה, איתור, התערבות וטיפול בפגיעות מיניות. תכנית הממשיכה להתפתח בהתאם לצרכים של השטח ולניסיון שאנו צוברים בתחום זה. בשנת תשע"א ראינו כי בצד המומיות בקצה רצף המיניות, הפגיעות, יש לתת מקום ודגש גם על ההתפתחות המינית הנורמטיבית. בית ספר אהבה בצד בתי הספר האחרים בה מתחנכים ילדי הפנימייה נותן מענה בשיעורי החינוך המיני, המעניק מענה ראשוני לצרכיהם של החניכים, הן מבחינת ידע ועיבודו, והן מבחינה רגשית.

קרא עוד