אוכלוסיית הילדים בפנימייה מאופיינת בהפרעות רגשיות והפרעות התנהגות. ילדים שחוו הזנחה פיזית ורגשית וטראומות של התעללות. על מנת לאפשר לילדים לפנות אנרגיות למשימות החיים הנורמטיביות, וכדי לרפא ולשקם את נפשם הפגועה של הילדים, הפנימייה מעניקה לילדים סביבה טיפולית המבוססת על הבנה, אהבה, ואמפתיה.


המשפחתונים בהם גדלים הילדים, מעניקים לילד תנאי מחייה שונים מהסביבה בה גדל ומותאמים לצרכיו ההתפתחותיים. לכל ילד תכנית טיפולית אישית המתייחסת לחסכים של הילד, לקשייו ולבעיות התנהגותו. אנו מאמינים כי ילדים העוברים תהליך של טיפול רגשי המאפשר להם לעבד את החוויות הרגשיות הקשות אותן חוו במהלך חייהם, יוכלו למצוא בתוכם את הכוחות והכישורים שיביאו לתיקון ולבניית מבנה אישיות בריא יותר ומתפקד יותר.


בפנימייה צוות טיפולי גדול ומגוון הכולל עובדים סוציאליים המתמחים בטיפול בילדים , פסיכולוגיים – קליניים וחינוכיים,  פסיכיאטר,  ותרפיסטים באומנויות.


פסיכותרפיה הינו טיפול ארוך הדורש מהילדים יכולת מילולית, נכונות לגעת בכאב, ויכולת להפנים ולהגיע לתובנה. חלק מהילדים מתקשים לשתף פעולה בתהליך הפסיכותרפיה עקב קשיים רגשיים, קוגניטיביים וקושי במתן אמון. לצורך כך, אנו מעמידים לרשות הילדים מגוון טיפולים רגשיים באומנות, ביבליותרפיה, אומנות פלסטית, תנועה, מוסיקה, פסיכודרמה ועוד. המיוחד בתרפיות אלו שהן פונות לכישוריו המיוחדים של הילד, ובאמצעות התחום שמעורר בו עניין אנחנו מצליחים לגייס אותו לתהליך טיפולי. הילד מבטא את עולמו הפנימי באמצעות היצירה, וע"י עבוד התכנים המושלכים ניתן לעבד את רגשותיו וחוויותיו של הילד, לא באופן ישיר וכשהוא מרגיש בטוח ומוגן.